Aktuality

Brutal Cup KIDS

V nedeľu 24.4.2022 sa uskutočnili na novej bouldrovke Brutálka Zvolen detské preteky A kategórie. Hlad po pretekoch v športovom lezení ukázalo prítomnosť 89 detí z celého Slovenska. Domáci usporiadatelia postavili 8 bouldrov pre každú vekovú kategóriu, na ktorých riešenie mali deti vždy po 2 hodiny. Bouldre boli postavené vo všetkých profiloch, od kolmého, mierne previsnutého až po veľký previs a preverili deťúrence vo všetkých bouldrových aspektoch. Koordinácia, technika, sila, to všetko museli štartujúci zvládnuť, aby topovali čo najviac bouldrov.

Brutal Cup 2022

Legendárna akcia sa po 2 ročnej pauze a niekoľko mesačnej makačke vrátila! Prvýkrat po 20 rokoch tradície nebola táto akcia v Banskej Bystrici ale presúnula sa do majestátnych priestorov do susedného Zvolena.


V sobotu 2.4.2022 sa uskutočnilo 1. kolo Slovenského pohára v športovom lezení. Na úplne novučkej bouldrovke Brutálka vo Zvolene kde sa krstila stena tým najlepším spôsobom a v inovovanej forme. Prvýkrát sme vyskúšali kombináciu pretekov A kategórie určenú pre tých najlepších športovcov s tzv. OPEN pretekmi. Kombinácia sa to ukázala ako nevšedne zaujímavá, účasť 30 mužov a 14 žien v hlavnej kategórii a 67 mužov a 19 žien v OPEN, čo je spolu 130 štartujúcich. Výborné bouldre vo všetkých fázach pretekov, výborná atmosféra celý deň, ale najmä počas finále, keď vďační diváci nadšene odmeňovali finalistov potleskom i ováciami.

Pretekom u mužov dominoval Peter Kuric, keď sa mu podarilo TOPovať všetky štyri finálové bouldre. Za ním to už bolo omnoho vyrovnanejšie, keď ostatní účastníci finále dali 2x TOP a rozhodovalo sa na zónach a pokusoch. U žien dominovala Martina Buršíková, ktorej zdatne asistovala Lea Slobodová. Je nutné podotknúť, že všetci menovaní predviedli výborné výkony a tešíme sa na ich účinkovanie na medzinárodnom fóre. Ďalší finalisti ale aj mnohí tí, ktorí zostali pred jeho bránami, zaujali tiež a uvidíme, ako sa budú umiestňovať, najmä na Európskych pohároch mládeže.

Obe akcie Brutal CUP + Brutal CUP kids boli finančne podporené z prostriedkov BBSK.

Prvé preteky na novej stene sa veľmi vydarili, tešíme sa na ďalšie a jej majiteľom želáme veľa úspechov pri prevádzke steny i pri práci s deťmi a mládežou z bližšieho i širšieho okolia.