Prvá návšteva

Tu vám ukážeme, ako bouldering funguje a čo potrebujete pre vašu prvú návštevu u nás.
Pri prvej návšteve vyžadujeme z právnych dôvodov od každého návštevníka aby vypísal registračný formulár. Vo formulári akceptujete pravidla lezenia u nás a súhlasíte s prevádzkovým poriadkom ktorý si môžete prečítať tu.Po registrácii a vypití výbornej kávy môžeme ísť na to!

Čo je to bouldering a ako funguje?

Na Brutalke môže bouldrovať každý! Bouldering (odvodené z anglického boulder = balvan) je lezenie bez lana a lezeckého úväzku v bezpečnej výške skákania. Každý z nás už od detstva vie, aká zábava je liezť po stromoch či malých skalách.

Bouldrovať sa dá nielen na balvanoch, ale aj v interiéri na umelých stenách a chytoch. Bouldrovať sa tak dá aj v zlom počasí. Lezenie prebieha až do bezpečnej výšky skoku cca 3-4,5 metra. Nemusíte sa teda báť výšok. Hrubé penové rohože tlmia pristátie na zemi. 

Neexistujú žiadne vekové ani rodové obmedzenia. U nás v nájdete balvany všetkých stupňov obťažnosti. Začiatočníci a pokročilí používatelia nájdu dostatok rôznych trás, takže každý môže nájsť svoju výzvu bez toho, aby sa nudil alebo bol frustrovaný. Na boulderingu je pekné, že nie je povinnosťou uspieť, pretože každý si stanovuje svoje vlastné ciele. Takže sa s nami zabaví každý, či už mladý alebo starý, začiatočník alebo profesionál!

Bouldering ako dospelý

Na bouldrovanie v našom boulderingovom svete nepotrebujete žiadne predchádzajúce skúsenosti. Stačí prísť počas otváracích hodín a vyskúšať si bouldering! Potrebujete len pohodlné športové oblečenie. Lezecké topánky si môžete požičať priamo u nás na mieste.

Ak ste nikdy neboli na bouldrovke ponúkame vám náš bezplatný úvodný kurz na ktorom vám ukážeme základy tohto športu.

Alebo by ste boli radšej, keby vás hneď od začiatku vzali za ruku a vysvetlili vám dopodrobna bezpečnosť a základnú techniku lezenia tak aby ste sa dostali hlbšie do veci? Potom si objednajte Boulderingovú inštruktáž!

Bouldering s Deťmi

Pre našich malých hostí sme dali srdce a dušu do vybudovania vlastného detského bouldroveho kútika. Deti od 2-3 rokov môžu robiť prvé vertikálne kroky na stenách vhodných pre deti.

Deti musia byť stále pod dozorom zodpovednej osoby. Na lezeckú stenu môžete prísť s deťmi a dbať na ich bezpečnosť sami alebo môžete využiť služby našich inštruktorov.

Pripravujeme detské lezecké tábory. Viac info čoskoro!

Taktiež u nás funguje detský lezecký krúžok.

Ako nás nájdete

V areáli v ktorom sme situovaný sa dá ľahko stratiť. Sú tu rozmiestené šípky aby sme vám pomohli nás nájsť. Po prejazde cez vstupnú bránu choďte len rovno ku koncu cesty a zaparkujte takmer kdekoľvek. Vstup ku nám nájdete na nakladacej rampe za označenými dverami.