Prvá návšteva

Tu vám ukážeme, ako lezenie funguje a čo potrebujete pre vašu prvú návštevu u nás.


Pri prvej návšteve si so sebou vezmite len športové oblečenie. Lezecké topánky a ďalšie potrebné vybavenie vám radi požičiame. Nie je potrebné nás vopred informovať o vašej návšteve, stačí prísť kedykoľvek počas otváracích hodín.

Tešíme sa na vašu návštevu a sme pripravení vám poskytnúť všetko potrebné pre príjemný a bezpečný zážitok z lezenia. Ak máte akékoľvek otázky alebo špeciálne požiadavky, neváhajte nás kontaktovať. Naším cieľom je zabezpečiť, aby ste si u nás užili každú chvíľu strávenú na našej lezeckej stene.Pri prvej návšteve vyžadujeme z právnych dôvodov od každého návštevníka aby vypísal registračný formulár. Vo formulári akceptujete pravidla lezenia u nás a súhlasíte s prevádzkovým poriadkom ktorý si môžete prečítať tu.

Po registrácii a vypití výbornej kávy môžeme ísť na to!

Čo je to lezenie a ako funguje?

Na Brutalke môže liezť každý! Príďte si u nás vyskúšať bouldering (odvodené z anglického boulder = balvan) je lezenie bez lana a lezeckého úväzku v bezpečnej výške skákania. Každý z nás už od detstva vie, aká zábava je liezť po stromoch či malých skalách. Bouldrovať sa dá nielen na balvanoch, ale aj v interiéri na umelých stenách a chytoch. Bouldrovať sa tak dá aj v zlom počasí. Lezenie prebieha až do bezpečnej výšky skoku cca 3-4,5 metra. Nemusíte sa teda báť výšok. Hrubé penové rohože tlmia pristátie na zemi. 

Neexistujú žiadne vekové ani rodové obmedzenia. U nás v nájdete cesty všetkých stupňov obťažnosti. Začiatočníci a pokročilí používatelia nájdu dostatok rôznych trás, takže každý môže nájsť svoju výzvu bez toho, aby sa nudil alebo bol frustrovaný. Na boulderingu je pekné, že nie je povinnosťou uspieť, pretože každý si stanovuje svoje vlastné ciele. Takže sa s nami zabaví každý, či už mladý alebo starý, začiatočník alebo profesionál!

Ak prídete k nám, môžete si vyskúšať lezenie s lanom, čo ponúka jedinečný zážitok so zábleskami adrenalínu. Lezenie s lanom je športová aktivita, ktorá vyžaduje silu, vytrvalosť a zručnosť. Lezec je zabezpečený lanom, čo mu umožňuje pohybovať sa po lezeckej trase bez väčších obáv o bezpečnosť. Tento šport nie je len o fyzickom výkone, ale aj o mentálnom sústredení a stratégii. Pre mnohých je lezenie na lane výzvou a príležitosťou prekonávať svoje hranice a získavať nové skúsenosti. Nech už ste začiatočník alebo skúsený lezec, lezenie na lane vám ponúka vzrušujúci zážitok plný dobrodružstva a adrenalinu. Tak príďte a zažite túto nezabudnuteľnú lezeckú skúsenosť u nás!

Lezenie ako dospelý

Na lezenie u nás nepotrebujete žiadne predchádzajúce skúsenosti. Stačí prísť počas otváracích hodín a začať! Potrebujete len pohodlné športové oblečenie. Lezecké topánky si môžete požičať priamo u nás na mieste.

Ak ste nikdy neboli na lezeckej stene, ponúkame vám náš bezplatný úvodný kurz na ktorom vám ukážeme základy tohto športu.

Alebo by ste boli radšej, keby vás hneď od začiatku vzali za ruku a vysvetlili vám dopodrobna bezpečnosť a základnú techniku lezenia tak aby ste sa dostali hlbšie do veci? Potom si objednajte lezeckú inštruktáž!

Lezenie s deťmi

Pre našich malých hostí sme dali srdce a dušu do vybudovania vlastného detského bouldroveho kútika. Deti od 2-3 rokov môžu robiť prvé vertikálne kroky na stenách vhodných pre deti.

Deti musia byť stále pod dozorom zodpovednej osoby. Na lezeckú stenu môžete prísť s deťmi a dbať na ich bezpečnosť sami alebo môžete využiť služby našich inštruktorov.

Pripravujeme detské lezecké tábory. Viac info čoskoro!

Taktiež u nás fungujú detské lezecké krúžky.

Ako nás nájdete

Nachádzame sa na Lieskovskej ceste 6

V areáli v ktorom sme situovaný sa dá ľahko stratiť. Sú tu rozmiestené šípky aby sme vám pomohli nás nájsť. Po prejazde cez vstupnú bránu choďte len rovno ku koncu cesty a zaparkujte takmer kdekoľvek. Vstup ku nám nájdete na nakladacej rampe za označenými dverami.